Godziny posiłków w naszym przedszkolu:

8:30 – 9:00 śniadanie

11:30 – 12:00 zupa z deserem

14:00 – 14:30 drugie danie

Na wniosek rodziców obiad podzielono na dwa posiłki. W związku z tym zupa podawana jest z deserem, a drugie danie jako niezależny posiłek, kończący dzień.

Dbamy o to, żeby do każdego posiłku był dodatek owocowo-warzywny. Potrawy są przygotowywane codziennie ze świeżych produktów, dostarczanych na bieżąco. Przy układaniu jadłospisów stosuje się tak zwany system dekadowy to znaczy, że przez 10 kolejnych dni nie powtarza się żaden posiłek. Ponadto opieramy się na zasadach racjonalnego żywienia, które polega na takim doborze produktów w całodziennym jadłospisie, aby dostarczały organizmowi odpowiednią ilość składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Posiłki dobieramy tak, by mieściły się w granicach norm pod względem kalorycznym i energetycznym czyli takich, które zawierają odpowiednią ilość białka, węglowodanów, tłuszczów, soli mineralnych i witamin. Staramy się nasze jadłospisy urozmaicać i wprowadzać nowości pojawiające się na rynku, które dzieci doskonale znają z reklam, więc chętnie je jedzą. Zgodnie z powiedzeniem „jemy oczami” dbamy o sposób podawania wszystkich potraw, tak by były kolorowe i zachęcające do spożycia.